تجهیزات شبکه

رفع مشکل نویز و خش خش در تلفن

سیم‌کشی داخلی

برقراری ارتباط در دنیای امروزی به روش‌های بسیار مختلف و گوناگونی برای انسان میسر شده است. روش‌هایی که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را داشته و در نتیجه، با مشکلات مخصوصی نیز همراه خواهد بود. یکی از عمده‌ترین روش‌های برقراری ارتباط صوتی، تلفن‌ها هستند. استفاده از تلفن در زندگی انسان تبدیل به یک رسم و عادت گشته و کمتر کسی می‌تواند بدون استفاده از آن‌ها، امورات روزمره خود را با موفقیت به سرانجام برساند. در بسیاری از مواقع تلفن دچار مشکل نویز می‌شود. نویز اصطلاحا به صداها و نوسانات ناهماهنگ و اذیت‌کننده در خط‌های ارتباطی گفته می‌شود. اگر تلفن شما نیز به این مشکل دچار گشته و برقراری ارتباط برای شما تبدیل به یک کابوس شده است، بهتر است تا این مقاله را با دقت تا انتها مطالعه نمایید. هدف ما در این مقاله بررسی راه‌های رفع نویز خط تلفن بوده و قصد داریم تا با کمک یکدیگر، دلیل بروز چنین مشکلی را بررسی کرده و آن را حل نماییم.

رفع مشکل نویز و خش خش تلفن و خط شهری

مشکل ایجاد نویز در یک تلفن، امری عجیب نبوده و عده زیادی از مردم با این مشکل مواجه خواهند شد. نویز می‌تواند به دلایل مختلف و متعددی بر روی خط تلفن خانه افراد افتاده و تماس‌های آن‌ها را مختل کند. این نکته را نیز باید در نظر داشت که نویز صرفا متعلق به تلفن‌ها نبوده و دستگاه‌های دیگر نیز می‌توانند در زمینه ایجاد نویز فعالیت داشته باشند.

مشکل نویز و خش خش تلفن

در ادامه به بررسی برخی از دلایل ایجاد نویز پرداخته و سعی می‌کنیم تا این مشکل را ریشه‌یابی کنیم. پس از مشخص شدن منبع مشکل، حل کردن آن بسیار آسان بوده و می‌توان به سادگی برای آن چاره جویی کرد.

🔶  فروش تخصصی تجهیزات شبکه لگراند 🔶

وجود اشکال در کابل مخابرات

یکی از دلایل بسیار مرسومی که می‌تواند منجر به بروز اشکال در تلفن‌های ثابت شود؛ خرابی کابل شبکه مخابرات خواهد بود. کابل‌های مخابرات می‌توانند به دلیل بروز مشکلاتی همچون تعمیرات و یا حتی کهنگی، قدرت و کارایی خود را از دست بدهند. در این مواقع خط تلفن یک یا چند خانه دچار مشکل شده و با نویز همراه خواهد شد. رفع نویز خط تلفن در این شرایط، امر آسانی نبوده و شما برای برطرف کردن این مشکل، مجبور هستید تا با مخابرات منطقه خود تماس گرفته و از آن‌ها درخواست کنید تا سیم‌ها و کابل‌های منطقه شما را بررسی نمایند. در صورتی که مشکل از خود سیم باشد؛ تعویض آن ممکن است مدت زمانی طول بکشد.

________________________________________________________________________________________________

📌 لگراندکو عرضه کننده انواع کابل شبکه با بهترین قیمت بازار 📌

📍 کابل شبکه لگراند cat6                                📍   کابل شبکه لگراند cat7

________________________________________________________________________________________________

وجود اشکال در سیم‌کشی داخلی

پس از آن که سیم مخابرات و سیم تلفن وارد جعبه تقسیم خانه شما می‌شود، مسئولیت مخابرات تمام شده و از این ناحیه به بعد، این شما هستید که باید به دنبال مشکل گشته و آن را حل کنید. در صورتی که مهندسین و تکنسین‌هایی که بر روی ساختمان شما کار می‌کنند، به اصول کلی این سیستم پایبند نباشند، مشکلات و اختلالات زیادی در زمینه سیم‌های تلفن برای شما به وجود خواهد آمد. برای کشف این موضوع و رفع نویز خط تلفن، می‌توانید تلفن خود را به صورت مستقیم به کابل‌های ورودی از دکل وصل نمایید. در صورتی که نویز تلفن در این حالت از بین رفت، آن زمان است که باید فکری به حال سیستم سیم‌کشی خانه خود کنید. لازم به ذکر است برای استفاده از کابل می‌توانید سراغ کابل شبکه لگراند بروید و از کیفیت کابل‌های این برند بهره‌مند شوید.

 

رفع مشکل نویز و خش خش تلفن

تداخل امواج مودم و دستگاه تلفن

دستگاه‌های مودم در صورتی که به روش اصولی در خانه نصب نشوند، می‌توانند تهدیدی جدی برای خط تلفن بوده و نویز شدیدی را بر روی آن اعمال کنند. اغلب افراد ادعا دارند که تا قبل از خرید و نصب مودم، بدون هیچ مشکلی با تلفن خود مکالمه می‌کرده و پس از قرار دادن مودم، دیگر نمی‌توانند مانند سابق از آن استفاده کنند. دلیل اصلی بروز این مشکل این است که دستگاه نویزگیر یا اسپیلتر را در مسیر خط تلفن و مودم، نصب نشده است. در برخی از موارد نیز ممکن است خرابی اسپیلتر خود دلیل اصلی بروز مشکلاتی مانند نویز یا خش خش باشد.

🔥 برای انتخابی ایده آل با لگراند کو همراه باشید 🔥

۰۲۱-۶۶۷۳۹۶۶۳ 📞

فاصله زیاد گوشی بیسیم با دستگاه پایه

اگر از تلفن‌های بی‌سیم و سیار استفاده می‌کنید، احتمالا بیشتر از دیگر افراد با مشکل نویز مواجه بوده و مجبور هستید تا زمان زیادی از وقت خود را با سروکله زدن با تلفن‌های بی‌سیم تلف کنید. دلایل زیادی هستند که می‌توانند سبب بروز مشکل در تلفن‌های بی‌سیم شوند. اولین و مهم‌ترین دلیل وجود نویز در این تلفن‌ها، دوری تلفن از پایه دستگاه محسوب می‌شود. اگر پس از نزدیک کردن تلفن به پایه و برقراری دوباره تماس، همچنان مشکل نویز شما پابرجا بود، آن گاه می‌توانید از صحت تلفن بی‌سیم خود مطمئن شده و در جایی دیگر به دنبال ریشه مشکل باشید.

 

اشکال در کابل مخابرات

قرار دادن تلفن در کنار وسایلی مانند مایکروویو

همانطور که در بخش‌های قبلی مقاله به این نکته اشاره کردیم، وسایل بسیار زیادی هستند که می‌توانند تولید نویز کرده و در روند فعالیت تلفن‌های ثابت، اختلال ایجاد نمایند. اغلب وسایلی که برای انجام وظیفه خود از اشعه‌ها و امواج استفاده می‌کنند، می‌توانند نویز ایجاد کنند. وسایلی مانند ماکروویوها، یخچال‌های صنعتی و بزرگ و حتی دستگاه‌های گیرنده ماهواره، تماما می‌توانند برای تلفن و کیفیت تماس مضر باشند. برای رفع این مشکل می‌توانید مکان تلفن خود در خانه را جا به جا کرده و آن را به پریز دیگری متصل کنید. از برق کشیدن دستگاه‌های نویز دار و غیرفعال کردن آن‌ها نیز یکی دیگر از گزینه‌ها برای رفع این مشکل محسوب می‌شود. در صورتی که مشکل از لوازم دیگر باشد، رفع نویز خط تلفن امری آسان خواهد بود.

سخن نهایی

پس از بررسی نکات گفته شده و کشف دلیل اصلی ایجاد نویز بر روی خط تلفن، می‌توان به سادگی برای رفع آن اقدام نمود. اگر در طول روز ساعات زیادی از وقت خود را صرف استفاده از تلفن کرده و مکالمات زیادی را به وسیله این دستگاه انجام می‌دهید، بهتر است تا در زمینه رفع مشکلات نویز نیز عجله کرده و این مشکلات را به صورت ریشه‌ای حل کنید. استفاده از اسپلیتر برای خط تلفن یکی از راه‌های کاهش و یا حتی از بین بردن نویز خواهد بود.
در نهایت نیز اگر پس از بررسی تمامی موارد گفته شده، همچنان این مشکل برای شما پا برجا بود؛ می‌توانید برای مشاوره گرفتن از متخصصین و افراد خبره اقدام کرده و بدین شکل، به دنبال حل معضل نویز باشید.

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *