تجهیزات شبکه, محبوب ترین

کیستون شبکه

کیستون شبکه یک کانکتور مادگی است که مانند یک پریز در تجهیزات داخلی شبکه ها عمل میکند، همچنین بصورت یک رابط بین کابل شبکه و دیگر اجزا آن (مانند مانند سوئیچ‌ها، سرورها و یا کیس کامپیوتر و … ) است.

 

اولین کیستون شبکه کابل cat6 در تاریخ 1979 میلادی در پروژه های شرکت AMP جهت کابل‌کشی خطوط تلفن بکار برده شد . و در حال حاضر جهت ارتباط در شبکه های کامپیوتر بکار برده می‌شود. لازم به ذکر است که گفته شود واژه کیستون در سال 1995 به آن اطلاق شد.

رنگ کیستون شبکه لگراند سفید و جنس قاب آن PVC است. اطلاعات کامل از نوع پارت نامبر، سری ساخت و نام کشور سازنده بر روی بدنه محصول درج شده است. این محصول برای نصب شدن به هیچ نوع ابزاری احتیاج ندارد و دارای قابلیت قفل شدن می‌باشد بهمین سبب از استفاده از آن براحتی انجام می‌گردد.

انواع کیستون شبکه :

جنس بدنه کیستون شبکه فلزی و یا تمام پی وی سی تقسیم می شوند.

از دیگر دسته بندی این محصول می‌توان موارد ذیل را در نظر گرفت:

تنوع کیستون شبکه از نظر محل نصب:

  • پچ پنل
  • باکس‌های روکار جهت نصب داخل و خارج دیوار
  • باکس‌های کف خواب
  • فیس پلیت‌های مختلف جهت نصب روی ترانکینگ لگراند (نکته مهم : کیستون شبکه قابلیت نصب بر روی هر نوع ترانکینگی را داراست اما فقط مخصوص کابل‌های نوع UTP است و کابل‌های UTP نمی‌توانند نویز را حذف کنند و بدون حفاظ ساخته می‌شوند در نتیجه کیستون شبکه UTP با این نوع کابل‌ها سازگار است.)

کیستون شبکه لگراند در ترانکینگ‌هایی به اندازه 1 ماژول، معادل نصف یک خانه را دربر گرفته، تولید می‌شود که مانند مابقی محصولات دیگر شرکت لگراند فرانسه به صورت یک جعبه به رنگ سفید و قرمز بسته‌بندی می‌شود. در هر بسته 10 عدد کیستون و هر کدام به صور جداگانه در یک بسته پلاستیکی قرار گرفته است. درون هر جعبه یک راهنمای نصب وجود دارد که کاربران بتوانند با کمک این راهنما کیستون را در سریع‌ترین زمان ممکن و به صورت درست نصب کنند.

تنوع کیستون شبکه از لحاظ استاندارد سرعت و یا category :

  • این محصول بر این اساس گروه های Cat5 , Cat5e , Cat6 ,Cat6A , Cat7 , Cat7A , Cat8 نیز قابل استفاده هستند و در داخل آنها قرار می‌گیرند.

کیستون لگراند دارای شاتر است که این سبب جلوگیری از نفوذ گرد وخاک و غیره به داخل شبکه است. زمانی که کابل شبکه از کنار کابل برق عبور می کند نیاز است تا در سرتاسر شبکه سیستم ارتینگ بصورت صحیح برقرار گردد. در این حالت حتما باید از کیستونهای فلزی استفاده نمود تا سیم ارت کابل شبکه به بدنه فلزی کیستون متصل شده تا مسیر عبور جریانات القایی تا چاه ارت کامل شود. معمولا روی هر کیستون شبکه یک جدول رنگی شامل در دو ردیف رنگی است که معرف class A و class B است، می باشد.

قیمت کیستون شبکه

مجموعه پاناتل کیستون شبکه لگراند را با قیمت مناسب به شما با کیفیت اصل به مشتریان ارائه می‌دهد. برای آگاهی از قیمت به سایت پاناتل مراجعه نمایید. عوامل مختلفی در قیمت تاثیر گذار است بطوریکه قیمت نوع بدنه فلزی بالاتر از نوع پلاستیکی آن است.  گروه طبقه بندی نیز در قیمت تاثیرگذار است، به عنوان مثال قیمت کیستون cat8 نسبت به cat6 بالاتر می‌باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *