ترانکینگ

آشنایی با انواع ترانکینگ لگراند

ترانکینگ لگراند چیست؟

حتماً تا به حال برای شما پیش آمده که با ورود به ادارات و مکان های عمومی دیگر با حجم زیادی از سیم های مختلف روبرو شده اید که نه تنها فضا رو به نظر نامرتب و به هم ریخته جلوه می دهند ولی ممکن است بازهم وقوع حوادث مختلفی شوند. برای مثال ممکن است افرادی هنگام عبور از اتاق های اداری در برخورد با سیم ها زمین بخورند. هم چنین فضای اتاق ها به قدری به هم ریخته نشان می‌ دهد که می ‌تواند به طور کلی تمرکز افراد را مخدوش کند. از این رو در چنین شرایطی پیشنهاد ما این است که برای محل مورد نظر ترانکینگ استفاده کنید. ترانکینگ لگراند از جمله تجهیزات شبکه است که می ‌تواند همه این موارد را به طور کامل پوشش دهد. برای اطلاعات بیش تر درمورد ترانکینگ لگراند تا پایان این مطلب با فروشگاه محصولات لگراند همراه باشید.

ترانکینگ که در بازار با نام ترانک هم شناخته می‌شود مجموعه ای از محفظه‌های در بسته، کانال‌ها و اجزای مختلف است این محفظه از جنس PVC ساخته می‌شود البته بعضی از تولیدکنندگان ABS رو انتخاب می‌کنند تا مقاومت ترانکینگ در برابر رطوبت و آتش سوزی بالا برود. ترانک یک محیطی و مسیری به وجود می‌آورد تا کابل‌ها درون آن عبور کنند و به سمت مقصد مشخص شده بروند. از این کالا در سیم کشی های برق، شبکه ‌های کامپیوتری، تلفن سانترال و در مجموع جاهایی که کابل زیاد باشد قابل استفاد است. معمولا این محصول به صورت شاخه‌های 2 متری در بازار عرضه می‌شود. ترانکینگ لگراند در سایز متفاوت در بازار قابل رویت است. کوچکترین سایز این محصول 80* 50 می‌باشد همچنین جنس بدنه آن از PVC و به رنگ سفید تولید می‌گردد. از سایزهای کوچک ترانکینگ لگراند معمولا برای فضای دفاتر کوچک یا در مسیرهایی با حجم کم کابل عبوری، قابل استفاده می‌باشد. ترانکینگ لگراند با سایز50 195*بزرگترین ترانکینگ موجود در بازار می‌باشد که بیشترین ظرفیت ورودی برای عبور حجم بالایی از سیم‌ها و کابل‌ها رو دارا می‌باشد.

ترانکینگ لگراند

ترانکینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

همان طور که گفته شد ترانکینگ می‌تواند با پوشش سیم ها و کابل های مختلف مانع ایجاد به هم ریختگی فضا شود. از این رو در مکان های مختلف برای زیباتر شدن محیط و افزایش تمرکز کارکنان و جلوگیری از ایجاد حادثه های مختلف از ترانکینگ برای پوشش انواع سیم ها به صورت یکجا استفاده می شود. استفاده از ترانکینگ در مکان های مختلف مثل منازل و ادارات و مدارس و یا حتی اتاق هایی که در آن ها سیستم های مختلف برقی وجود دارند ضروری است. خوشبختانه شرکت لگراند توانسته بهترین ترانکینگ ها را تولید نموده و در اختیار شما عزیزان بگذارد. بنابراین شما عزیزان بهتر است در همه مکان هایی که گفته شد از انواع ترانکینگ استفاده نمایید. و مطمئن باشید که از این کار پشیمان نخواهید شد زیر آن نظم بسیار زیبایی به محیط خواهید داد.

ترانکینگ لگراند

 انواع ترانکینگ لگراند

ترانکینگ های لگراند با توجه به قابل انعطاف بودنشان می توان فهمید که ابعاد و زوایای مختلفی دارند برابر این افراد با توجه به محیط و شرایطی که دارند می توانند ثبت سفارش کنند. به طور کلی ترانکینگ ها به ترانکینگ دیواری و دفنی تقسیم می شوند. ترانکینگ های دیواری که باتوجه به نام که دارند بر روی دیوار نصب شده و تمامی سیم ها را از خود عبور می دهد و دیگر شما سیم ها را نمی بینید. و ترانکینگ دفنی که در مکان هایی که فشار برق زیاد است و یا کابل تلفن عبور می کند در زمین و در میان پارکت و تو کار و یا زیر کفی نصب می شود. نمونه دیگری از ترانکینگ وجود دارد که با آن ترانکینگ ستونی گفته می شود. که از این مدل برای مکان های آموزشی و ادارات و سالن های نمایشی استفاده می کنند.

 •  ترانکینگ دیواری: از این نوع در ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری استفاده می‌شود.
 • ترانکینگ دفنی: از ترانکینگ دفنی به صورت توکار و یا در زیر کفی کاذب قرار می‌گیرد و بیشتر در سیستم‌های فشار قوی و ضعیف برق، شبکه و تلفن کارایی دارد.
 • ترانکینگ ستونی: این نوع ترانکینگ در اتاق‌های کنفرانس، همایش‌ها و فضاهای آموزشی، اداری بسیار کاربرد دارد.

ترانکینگ در اتصالات شبکه چه نقشی برعهده دارد؟

 زمانیکه حجم کابل‌ها بالا می‌رود، نظم آن محیط از بین می‌رود و اینجاست که ترانکینگ با حجم بالای کابل را در بر می‌گیرد و فضای را زیباتر می‌کند. درون این محصول کابل‌ها مرتب قرار می‌گیرند و از هرگونه صدمه فیزیکی و فشار در امان می‌مانند. لذا بهترین گزینه برای پیاده سازی شبکه‌های ساختار یافته استفاده از ترانک می‌باشد.

 کاربرد ترانکینگ لگراند

معمولا از ترانکینگ لگراند برای نصب در قسمت‌های ذیل استفاده می‌گردد:
دیوار ثابت
سقف ثابت
دیوارهای ثابت و محافظت شده به وسیله دیوارهای ایستاده

ترانکینگ لگراند

مزایای ترانکینگ لگراند

 1. مقاوم در برابر شعله‌ور شدن
 2. دارای مقاومت الکتریکی
 3. محافظت در برابر شوک‌های مکانیکی

ماژولار بودن: ترانکینگ بسیار منعطف است و شما براحتی می‌توانید تعداد و مکان کلید و پریز را تغییر دهید.
محافظت از کابل: با استفاده از این محصول مانع از پوسیدگی و خوردگی کابل شبکه لگراند می‌شود لذا با محافظت از کابل عمر مفید آنها افزایش می‌یابد.
تنوع رنگ: شما می‌توانید متناسب با فضای کابل کشی یا دکوراسیون محل موردنظر رنگ ترانک رو انتخاب نمایید. ترانکینگ سوپیتا طوری طراحی شده است که علاوه بر رنگ سفید، رنگ قهوه‌ای – طرح چوب نیز دارد.
نصب پارتیشن: در سیم کشی ها مخصوصا از نوع مشترک وقتی مقدارکابل زیاد باشد فرکانس الکترومغناطیس با هم تداخل ایجاد میکنند بنابراین داخل ترانکینگ‌ها محل هایی برای نصب پارتیشن در نظر گرفته شده تا از این تداخل جلوگیری نماید.

ترانکینگ لگراند بسیار قابل انعطاف می باشد بنابراین در هر محیط می توان به راحتی جای آن را تعویض کرد. این را هم باید بدانید که ترانکینگ لگراند علاوه بر پوشش سیم های مختلف می تواند انواع پریز هم جای دهد و در واقع به زبان ساده تر میتوان بر روی آن پریز نصب کرد. مواردی که در زیر می بینید همگی مزایای خرید ترانکینگ لگراند است:

 • در مواردی که برق فشار قوی عبور میکند استفاده از ترانکینگ لگراند بسیار مفید است.
 • می توانید از نمونه های ضد حریق و ضد آب آن در محیط های پرخطر استفاده کنید.
 • موجب زیبایی و نظم محیط می شود.
 • احتمال قطع شدگی سیم ها و افزایش نویز بر روی آن ها به طور کامل از بین می رود.
 • از ایجاد حوادث مختلف و گیر کردن سیم به گوشه های دیگر جلوگیری می کند.

ساختار ترانکینگ:

ترانکینگ فقط یک محفظه و کانال نیست بلکه مشتقات زیادی دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

 • بدنه ترانک: در شاخه‌های ۲ متری ساخته و تولید می‌شود شیارهایی برای نصب پارتیشن داخل بدنه ترانک ایجاد می‌شود. ترانک‌ها در سایزهای ۵۰*۱۹۵-۵۰*۱۵۰-۵۰*۱۰۵-۵۰*۸۰ طراحی و تولید میشود.
 • پارتیشن: مسیر عبور سیم برق و کابل شبکه با پارتیشن از هم جدا می‌شود تا اختلال در امواج الکترو مغناطیسی ایجاد نکند.
 • درب ترانکینگ: این قسمت روی هر شاخه از ترانک قرار می‌گیرد و در دو نوع سخت و نرم تولید میشود. درب نرم دارای انعطاف بالایی می باشد و براحتی از بدنه آزاد می شود.
 • مسدود کننده : برای بستن ابتدا و انتهای ترانک قابل استفاده می‌باشد.
 • قطعه اتصال: این قطعه اتصال یا درزگیر می‌تواند دوتا ترانک را بهم وصل نماید لذا می‌تواند محل اتصال را بپوشانید.
 • زاویه داخلی: برای اتصال ترانکینگ در کنج داخلی دیوار قابل استفاده است.
 • زاویه تخت: برای اینکه دو ترانک به صورت عمود در یک سطح صاف بهم وصل شوند از این زاویه استفاده می‌کنند.
 • سه راهی: این ابزار در مسیر ترانک شاخه های انشعاب ایجاد می‌نماید.
 • کادر ماژول: این قطعه روی بدنه ترانک نصب می‌شود و کلید و پریز را درون خودش جای می‌دهد. کادر ماژول به صورت ۲،۴،۶و ۸ ماژول تولید می‌شود.
ترانکینگ لگراند

لیست قیمت ترانکینگ لگراند

البته که به هنگام خرید ترانکینگ به قیمت آن نیز باید توجه نمایید زیرا قیمت ترانکینگ می تواند از موارد بسیار مهم در انتخاب و سفارش شما به حساب آید. بنابراین شما عزیزان می توانید برای خرید ترانکینگ لگراند به سایت مراجعه نموده زیرا قیمت تک تک محصولات با توجه به نوع و اندازه آن ها درج شده است. باید توجه داشته باشید که قیمت ترانکینگ لگراند به عوامل مختلفی بستگی دارد یکی از این عوامل مربوط به متراژ و اندازه ای است که شما سفارش می دهید هر چه متراژ محیط شما برای نصب ترانکینگ بیشتر باشد قطعاً به هزینه بیش تری برای خرید نیاز دارید. البته که وضعیت بد اقتصادی و تحریم‌ ها بر قیمت ترانکینگ لگراند اثر گذاشته اما ما به شما این مژده را می دهیم که شما می توانید با قیمت مناسب محصولی با کیفیت بالا خریداری کنید. زیرا شرکت لگراند با هدف رضایت مشتری پیش می رود.

ترانکینگ لگراند

خرید ترانکینگ لگراند

شما عزیزان می توانید هر زمان که بخواهید ترانکینگ لگراند را با برند با کیفیت و معتبر لگراند به صورت حضوری و آنلاین خریداری کنید. قطعا انتخاب و خرید آنلاین بسیار ساده تر و به صرفه تر از خرید حضوری میباشد زیرا دیگر قرار نیست در ترافیک بمانید و برای خرید زمان زیادی را صرف کنید هم چنین دیگر لازم نیست مسافت طولانی را طی نمایید. برای خرید آنلاین کافیست به سایت شرکت لگراند مراجعه نموده و ترانکینگ مورد نظر خود را با ابعاد و متراژ مورد نظر را سفارش دهید. خواهید دید که در کوتاه ترین زمان ممکن سفارش به دست شما خواهد رسید هم چنین برای نصب می توانید به سرعت اقدام نمایید.

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *